Reemay™ is Spunbound Polyester made with a continuous filament construction to minimize fiber migration that adds strength and there are no binders to limit filtering area.
| Model | Clean & Clear Plus 420 (After 11/98) |
|---|---|
| Application | PacFab/Pentair, Waterway |
| Length | 26-1/16" |
| Diameter | 7" |
| Square Footage | 105 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-175-2124-Q |
Related products
Sundance Topside Controls
$319.99
Watkins Topside Controls
$142.03
Watkins Topside Controls
$469.22
Gecko Heating
$94.51
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
$672.91
Waterway Topside Controls
$232.19
Gecko Heating
$112.64
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
$752.14











