| Fastener Size | 1/4" |
|---|---|
| Thread Pitch | 20 |
| Fastener Length | 1-7/8" |
| Head Type | Pan – Slot |
| Material | Brass |
| Feature | w/Nut, Wingnut |
| Nut Size | 1/4" |
| H Part# | 43-102-1084 |
Related products
Hardware - Fasteners
$18.97
Hardware - Fasteners
Screw, Zodiac, 340/ATV/360/380, Axle Block, 8-32 x 3/4″, 5pk | 9-100-5115
$3.41
Hardware - Fasteners
Screw, Zodiac/Jandy 2/3-Way Valves, Housing, #14 x 3/4″, qty 8 | R0547600
$22.40
Hardware - Fasteners
Bolt, Pentair Sta-Rite System 3, Clamp Assembly | 24850-0010
$43.49
Hardware - Fasteners
Bolt, Pentair PacFab, Pump/Filter, 5/16-18 x 4-1/4″ | 152060
$16.28
Hardware - Fasteners
Screw, Pentair Sta-Rite/PacFab, 8-32 x 1″, Diffuser | 355334Z
$5.49
Hardware - Fasteners
Screw, Pentair PacFab 2″ High Flow Valve, 1/4-20 x 1-1/4″ | 272403
$2.61
Hardware - Fasteners
Screws, Pentair Letro LL105PM Cleaner, Wheel, qty 5, Gray | LLC55PM
$13.66







