Standard Size Blower 220v Plug
48" long, 18/3 AWG
Blower Cord, J & J Electronics, 230v, Male | PSA-103B-2
$1.94
14 in stock
| Voltage | 230v |
|---|---|
| Cord Length | 48", 4ft |
| Cord Type | Cord, Plug |
| Appliance | Blower |
| Male End Plug Style | Large, Molded |
| Female End Plug Style | Bare Wire |
| Cord Amperage | 10A |
| Blower Cord Length | 48" |
| Blower Cord Amperage | 10A |
| H Part# | 60-462-3025 |
Related products
Cords and Receptacles
Pump Cord, H-Q, 14/4 x 31, AMP-4 Male (R/B/W with G) | 30-1001C
Cords and Receptacles
Receptacle, H-Q, Pump 1, 2 Speed, Molded, Red, 14/4 | 09-0022C-A
Cords and Receptacles
Topside Extension Cable, HQ-BWG BP Series, 4 Pin, 100′, Molex | 30-25662-100
Cords and Receptacles
Receptacle, H-Q, Pump 2, 1 Speed, Molded, Pink, 14/3 | 09-0024C-A
Cords and Receptacles
Topside Extension Cable, BWG BP Series, 4 Pin, Molex, 7ft. | 25662
Cords and Receptacles
Adapter Cord, H-Q , Accy , Molded/AMP , 6″ , 115v/230v , 15A , Grn | 30-1270-C6
Cords and Receptacles
Cord, H-Q, P2, 1-Spd, Molded/Lit, 48″, 115v/230v, 15A, Pink | 30-0240-48-K
Cords and Receptacles
Circ Pump Cord, H-Q, Molded, 48″, 115v/230v, 10A, Blue | 30-0210-48-K









