Replacement Part for the Front Load Skim filter
Basket, Skim Filter, OEM JWB | 6636000
$59.60
3 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 6636000
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | Jacuzzi Whirlpool Bath |
| Application Model | Skim Filter |
| Basket Height | 1-1/2" |
| Bottom Outside Dimension | 5-1/2" x 6-3/8" |
| Top Inside Dimension | 5-3/8" x 6-1/4" |
| Top Outside Dimension | 6-3/8" x 7-7/16" |
| H Part# | 51-360-1005 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$35.55
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
Skimmer & Pump Baskets
$21.09
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM, PacFab/Pentair SuperMax SuperFlo Pinnacle | 355667
$23.80
Skimmer & Pump Baskets
$0.00
Skimmer & Pump Baskets
$323.70
Skimmer & Pump Baskets
$20.16









