Basket, Skim, American, Admiral (85000100) , Gen, Metal, Powder Coat | B-28
$57.38
2 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: B-28
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | American Products/Pentair, Pentair Generic |
| Application Model | Admiral |
| Basket Height | 8-1/16" |
| Bottom Outside Dimension | 6-5/8" |
| Top Inside Dimension | 6-1/8" |
| Top Outside Dimension | 8-7/16" |
| H Part# | 51-423-1028 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91
Skimmer & Pump Baskets
$15.96
Skimmer & Pump Baskets
$57.96
Skimmer & Pump Baskets
$323.70
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
Skimmer & Pump Baskets
$493.63
Skimmer & Pump Baskets
$21.09
Skimmer & Pump Baskets
$11.64
















