Basket, Pump, Sta-Rite Max-E-Glas, B-196, Generic | B-196
$8.17
28 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: B-196
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | Aladdin, Sta-Rite/Pentair |
| Application Model | Max-E-Glas |
| Basket Height | 7-1/4" |
| Bottom Outside Dimension | 4-5/8" |
| Top Outside Dimension | 5-7/16" |
| Aladdin Number | B-196 |
| H Part# | 35-423-1125 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$57.96
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, American Products, Admiral, Generic | 27180-037-000
$29.86
Skimmer & Pump Baskets
$21.45
Skimmer & Pump Baskets
$6.76
Skimmer & Pump Baskets
$493.63
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91
Skimmer & Pump Baskets
$11.64


















