Basket, Filter, OEM Carvin Sandstorm TM31 | 16107708R000
$30.66
3 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 16107708R000
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Filter |
|---|---|
| Application Brand | Jacuzzi/Carvin |
| Application Model | Sandstorm |
| Basket Height | 11-7/8" |
| Bottom Outside Dimension | 6-3/16" |
| Top Inside Dimension | 6-9/16" |
| Top Outside Dimension | 6-13/16" |
| H Part# | 31-105-1082 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$6.63
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Carvin Deckmate with Handle | 16109902R000
$25.17
Skimmer & Pump Baskets
$10.48
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM Purex/Pent Whisperflo Aquatron Intelliflo | 070387Z
$18.94
Skimmer & Pump Baskets
$57.96
Skimmer & Pump Baskets
$6.76
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, OEM, Gray | R172661DG
$30.68








