Tinytrol™ Air Sensor
Provide the same powerful switching action in a small package as found in larger air switches. Available in single pole or a very sensitive patented double pole design
SPDT
21 amp
Momentary
side mounting
Air Switch, Presair, Tinytrol, SPDT, mom, Side Spout | TRM111A
$12.88
13 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: TRM111A
Category: Air Switches
| Brand | PresAirTrol |
|---|---|
| Model | TRM-111A |
| Function | Momentary |
| Switch Amperage | 20A, 21A |
| Air Switch Type | Single Pole Double Throw (spdt) |
| Air Switch Mount | Surface Mount |
| Air Tube Connection Size | 1/8" Barb (b) |
| H Part# | 59-369-1400 |
Related products
Air Switches
$19.22
Air Switches
$33.63
Air Switches
$25.95
Air Switches
$17.39
Air Switches
$31.67
Air Switches
$38.00
Air Switches
$32.37
Air Switches
$12.31











