Economy Insider – 1"s inlet with snap-in 3/8", 3/4" and pressure test disks, white
Inlet Fitting, Pentair, 1″ Slip, Economy Insider, White | 542000
$17.59
43 in stock
SKU: 542000
Category: Inlets & Returns
| Brand | Pentair |
|---|---|
| Color | White |
| Face Diameter | 1-3/4" |
| Inlet/Return Part Type | Return Fitting w/ Eyeball |
| Inlet Fitting Size | 1" |
| Inlet Fitting Type | Slip (s) |
| Orifice Type | Eyeball |
| Orifice Size | 1", 1/2", 3/4" |
| H Part# | 55-110-3400 |
Related products
$23.93
Inlets & Returns
$28.02
Inlets & Returns
$6.93
Inlets & Returns
$26.10
Inlets & Returns
$37.77
Inlets & Returns
Eyeball Reducer Adapter, Pentair, 1-1/2″OD x 1″s, White | 86204200
$15.31
$8.54
Inlets & Returns
$37.77

















