Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, 3/4″ Orifice, Black | 540022
$6.05
34 in stock
SKU: 540022
Category: Inlets & Returns
| Brand | Pentair |
|---|---|
| Color | Black |
| Face Diameter | 2-3/8" |
| Inlet/Return Part Type | Return Fitting w/ Eyeball |
| Inlet Fitting Size | 1-1/2" |
| Inlet Fitting Type | Male Pipe Thread (mpt) |
| Orifice Type | Eyeball |
| Orifice Size | 3/4" |
| H Part# | 55-110-3249 |
Related products
$10.07
Inlets & Returns
$28.02
$5.71
Inlets & Returns
$28.93
Inlets & Returns
Eyeball Reducer Adapter, Pentair, 1-1/2″OD x 1″s, White | 86204200
$15.31
$9.11
Inlets & Returns
$6.29
$17.65



















