| Fastener Size | 1/4" |
|---|---|
| Thread Pitch | 20 |
| Fastener Length | 1-7/8" |
| Head Type | Pan – Slot |
| Material | Brass |
| Feature | w/Nut, Wingnut |
| Nut Size | 1/4" |
| H Part# | 43-102-1084 |
Related products
Hardware - Fasteners
Screw, Zodiac/Jandy 2/3-Way Valves, Housing, #14 x 3/4″, qty 8 | R0547600
$22.40
Hardware - Fasteners
Screw, Pentair Purex IntelliFlo/Whisperflo, 4-40 x 1/18″ | 071660Z
$5.35
Hardware - Fasteners
$18.97
Hardware - Fasteners
$2.18
Hardware - Fasteners
Screws, Pentair Letro Legend Cleaners, Wheel, qty 5, White | EC55
$16.22
Hardware - Fasteners
$1.74
Hardware - Fasteners
Screw, Pentair Sta-Rite/PacFab, 8-32 x 1″, Diffuser | 355334Z
$5.49
Hardware - Fasteners
$6.88









