| Model | CL580 |
|---|---|
| Application | Jandy Industries |
| Length | 33" |
| Diameter | 7" |
| Square Footage | 145 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 3oz |
| H Part# | 17-175-3610SS-Q |
Related products
Gecko Heating
$94.51
Master Spa Circuit Boards
Master Spas® MS2000 Replacement Circuit Board — X801080 — Balboa® 52959
$603.80
Spa Accessories
$310.69
Balboa Topside Controls (Overlays)
$215.80
Hydro-Quip Heaters
$571.01
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
Watkins Topside Controls
$142.03











