| Model | Clearwater 250sqft Upgrade |
|---|---|
| Application | Waterway |
| Length | 25-1/4" |
| Diameter | 10" |
| Square Footage | 250 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 6" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 6" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-2148 |
Related products
Sundance Circuit Boards
$915.79
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
$463.36
Gecko Spa Pack Controls
$343.01
Sundance Topside Controls
$330.25
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
Gecko Heating
$112.64
Waterway Topside Controls
$232.19











