| Model | Posi-Clear PXC-150 |
|---|---|
| Application | Pentair |
| Length | 28-1/4" |
| Diameter | 8-15/16" |
| Square Footage | 150 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3-15/16" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3-15/16" |
| Top Style | Open |
| H Part# | 17-102-1045 |
Related products
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
$321.04
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
$463.36
Sundance Topside Controls
$330.25
Waterway Topside Controls
$232.19
ACC Overlays
$199.66
Watkins Topside Controls
$142.03
Sundance Topside Controls
$319.99
Hydro-Quip Heaters
$571.01









