| Model | StarClear II C-800 |
|---|---|
| Application | Hayward |
| Length | 17-1/2" |
| Diameter | 8-1/2" |
| Square Footage | 75 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4-1/16" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4-1/16" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-150-1694 |
Related products
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
$321.04
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
$752.14
Watkins Topside Controls
$142.03
Sundance Topside Controls
$319.99
Balboa Topside Controls (Overlays)
$215.80
Hydro-Quip Heaters
$571.01
ACC Overlays
$199.66









