| Application | Sundance Spas |
|---|---|
| Length | 15-1/2" |
| Diameter | 8" |
| Square Footage | 95 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 2-3/8"od |
| Bottom Style | Male Pipe Thread (MPT) |
| Top Style | Handle |
| Media Type | 3oz |
| H Part# | 17-775-1275 |
Related products
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Watkins Topside Controls
$469.22
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
Hydro-Quip Heaters
$571.01
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
$752.14
ACC Overlays
$199.66
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
Waterway Topside Controls
$232.19









