| Model | SwimClear C-3025 (4 Req), SwimClear C-3030 (4 Req) |
|---|---|
| Application | Hayward |
| Length | 19-5/8" |
| Diameter | 7" |
| Square Footage | 81 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1332-Q |
Related products
Master Spa Circuit Boards
Master Spas® MS2000 Replacement Circuit Board — X801080 — Balboa® 52959
$603.80
Sundance Topside Controls
$330.25
Spa Accessories
$686.40
Balboa Topside Controls (Overlays)
$215.80
Watkins Topside Controls
$142.03
Gecko Spa Pack Controls
$343.01
Spa Accessories
$310.69
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80











