Cartridge, 137sqft, 4-3/16″ot, 4-3/16″ob, 8-11/16″, 31-1/4″L, 4oz | PSR137
$163.05
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
| Model | Posi-Flo II PTM-135 |
|---|---|
| Application | StaRite/Pentair |
| Length | 31-1/4" |
| Diameter | 8-11/16" |
| Square Footage | 137 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4-3/16" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4-3/16" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1691 |
Watkins Topside Controls
Gecko Heating
Gecko Spa Pack Controls
Hydro-Quip Overlays
Waterway Topside Controls
Gecko Heating
Spa Accessories
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)