| Model | Clearwater II 100sqft, Posi-Clear PXC-95, ProClean 100sqft, StarClear Plus C-900 |
|---|---|
| Application | Hayward, StaRite/Pentair, Waterway |
| Length | 17-3/8" |
| Diameter | 8-15/16" |
| Square Footage | 90 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1331 |
Related products
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
Sundance Topside Controls
$330.25
ACC Overlays
$199.66
$483.37
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Watkins Topside Controls
$142.03
Gecko Spa Pack Controls
$343.01
Spa Accessories
$686.40









