Reemay™ is Spunbound Polyester made with a continuous filament construction to minimize fiber migration that adds strength and there are no binders to limit filtering area.
| Model | Clean & Clear Plus 320 |
|---|---|
| Application | PacFab/Pentair, Waterway |
| Length | 20" |
| Diameter | 7" |
| Square Footage | 80 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-175-2118-Q |
Related products
Watkins Topside Controls
$142.03
Hydro-Quip Overlays
$123.49
Waterway Topside Controls
$232.19
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
$463.36
Spa Accessories
$686.40
Balboa Topside Controls (Overlays)
$334.68
Watkins Topside Controls
$469.22















