| Model | SwimClear C150S |
|---|---|
| Application | Hayward |
| Length | 23-1/8" |
| Diameter | 10-1/8" |
| Square Footage | 150 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-175-2153 |
Related products
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
$672.91
Balboa Topside Controls (Overlays)
$215.80
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
Hydro-Quip Overlays
$123.49
$481.65
Watkins Topside Controls
$142.03
$483.37
Gecko Heating
$112.64









