Standard Size Blower 220v Plug
48" long, 18/3 AWG
Blower Cord, J & J Electronics, 230v, Male | PSA-103B-2
$1.94
14 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: PSA-103B-2
Category: Cords and Receptacles
| Voltage | 230v |
|---|---|
| Cord Length | 48", 4ft |
| Cord Type | Cord, Plug |
| Appliance | Blower |
| Male End Plug Style | Large, Molded |
| Female End Plug Style | Bare Wire |
| Cord Amperage | 10A |
| Blower Cord Length | 48" |
| Blower Cord Amperage | 10A |
| H Part# | 60-462-3025 |
Related products
Cords and Receptacles
Power Cord, NEMA 15A, 3 foot, 3 Wire, with Strain Relief | 79137800
$75.04
Cords and Receptacles
$6.63
Cords and Receptacles
Topside Extension Cable, HQ-BWG, 8-Pin Molex, 100ft | 30-11588-100
$270.43
Cords and Receptacles
$14.48
Cords and Receptacles
Topside Extension Cable, BWG BP Series, 4 Pin, Molex, 7ft. | 25662
$42.02
Cords and Receptacles
Topside Ext. Cable, Balboa, 50ft, Digital Unshielded, Ribbon | 22250
$133.23
Cords and Receptacles
Cable, Pentair Sta-Rite, IntelliFlo to IntelliTouch, 50 foot | 350122
$197.24
Cords and Receptacles
Topside Extension Cable, HQ-BWG BP Series, 4 Pin, 100′, Molex | 30-25662-100
$160.41







