Mini Size Molded/Lit Cord
Brown – Pump 2/2 Speed
Cord, H-Q, P2, 2-Spd, Molded/Lit, 48″, 115v/230v, 15A, Brown | 30-0230-48-K
$15.79
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
| Voltage | 115v/230v |
|---|---|
| Cord Length | 48", 4ft |
| Cord Type | Cord |
| Appliance | 2-spd Pump, Pump |
| Male End Plug Style | Mini Lit, Molded |
| Female End Plug Style | 1/4" Female, Ring Terminal & Slide Connector, Slide Connector |
| Cord Amperage | 15A |
| H Part# | 60-355-1030 |
Related products
Cords and Receptacles
Cord, H-Q, P2, 1-Spd, Molded/Lit, 48″, 115v/230v, 15A, Pink | 30-0240-48-K
Cords and Receptacles
TopSide Extension Cable, Hydro-Quip, HQ-Gecko, 20 foot | 30-1011-20
Cords and Receptacles
Power Cord, NEMA 15A, 3 foot, 3 Wire, with Strain Relief | 79137800
Cords and Receptacles
Cords and Receptacles
Cords and Receptacles
Cable, Pentair Sta-Rite, IntelliFlo to IntelliTouch, 50 foot | 350122
Cords and Receptacles
Adpt Cord, H-Q, P2/1-spd, Molded/AMP, Univ, 6″, 115v/230v, 15A, Pink | 30-1240-L6
Cords and Receptacles
Topside Extension Cable, HQ-BWG BP Series, 4 Pin, 100′, Molex | 30-25662-100





