Basket, Filter, OEM Carvin Sandstorm TM31 | 16107708R000
$30.66
3 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 16107708R000
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Filter |
|---|---|
| Application Brand | Jacuzzi/Carvin |
| Application Model | Sandstorm |
| Basket Height | 11-7/8" |
| Bottom Outside Dimension | 6-3/16" |
| Top Inside Dimension | 6-9/16" |
| Top Outside Dimension | 6-13/16" |
| H Part# | 31-105-1082 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM Purex/Pent Whisperflo Aquatron Intelliflo | 070387Z
$18.94
Skimmer & Pump Baskets
$21.09
Skimmer & Pump Baskets
$15.96
Skimmer & Pump Baskets
$20.16
Skimmer & Pump Baskets
$19.53
Skimmer & Pump Baskets
$10.48
Skimmer & Pump Baskets
$6.63
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69










