Basket, Pump, Sta-Rite Max-E-Glas, B-196, Generic | B-196
$8.17
30 in stock
SKU: B-196
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | Aladdin, Sta-Rite/Pentair |
| Application Model | Max-E-Glas |
| Basket Height | 7-1/4" |
| Bottom Outside Dimension | 4-5/8" |
| Top Outside Dimension | 5-7/16" |
| Aladdin Number | B-196 |
| H Part# | 35-423-1125 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
$20.16
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
Skimmer & Pump Baskets
$19.53
Skimmer & Pump Baskets
$41.74
Skimmer & Pump Baskets
$15.96
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Carvin Deckmate with Handle | 16109902R000
$25.17
Skimmer & Pump Baskets
$21.09















