Basket, Pump, Premier 8″ Trap, Metal, B-131, Generic | B-131
$95.16
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
SKU: B-131
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | Premier |
| Basket Height | 5-3/4" |
| Bottom Outside Dimension | 5-9/16" |
| Top Inside Dimension | 5-3/16" |
| Top Outside Dimension | 6-7/16" |
| Aladdin Number | B-131 |
| H Part# | 35-423-1121 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$19.53
Skimmer & Pump Baskets
$41.74
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91
Skimmer & Pump Baskets
$11.64
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Generic Hywd SP1075 SP1075T SP1076 SP1077 | 27180-152-000
$18.17
Skimmer & Pump Baskets
$493.63
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98















