Basket, Skimmer, Generic PacFab Skim-Clean | 27180-043-000
$16.63
57 in stock
SKU: 27180-043-000
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Brand | Custom Molded Products |
|---|---|
| Model | Skim-Clean |
| Basket Type | Skimmer |
| Application Brand | PacFab/Pentair |
| Application Model | Skim-Clean |
| Skimmer Part Type | Basket |
| Basket Height | 4-1/2" |
| Bottom Outside Dimension | 5-3/8" |
| Top Inside Dimension | 6-13/16" |
| Skimmer Type | Gunite/Vinyl/Fiberglass |
| Top Outside Dimension | 7-7/16" |
| H Part# | 51-605-1240 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$20.16
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, Generic Purex Aquatron Whisper-Flo | 27180-199-000
$16.76
Skimmer & Pump Baskets
$6.63
Skimmer & Pump Baskets
$15.96
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, OEM, Gray | R172661DG
$30.68
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, American Products, Admiral, Generic | 27180-037-000
$29.86
Skimmer & Pump Baskets
$11.64

















