Basket, Skimmer, SP1075/SP1080, Generic | V60-555
$57.95
15 in stock
SKU: V60-555
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | Hayward Generic |
| Application Model | 1070 Series Auto-Skim |
| Basket Height | 5" |
| Bottom Outside Dimension | 6-5/8" |
| Top Inside Dimension | 6-1/2" |
| Top Outside Dimension | 7-1/8" |
| H Part# | 51-402-1518 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM, PacFab/Pentair SuperMax SuperFlo Pinnacle | 355667
$23.80
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, Generic Purex Aquatron Whisper-Flo | 27180-199-000
$16.76
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, OEM, Gray | R172661DG
$30.68
Skimmer & Pump Baskets
$14.12
Skimmer & Pump Baskets
$20.16
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
$35.55
Skimmer & Pump Baskets
$67.04




















