Basket, Skimmer, Generic, 8-1/4″od | B-9
$6.76
535 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: B-9
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | Sta-Rite/Pentair Generic, SwimQuip/Sta-Rite/Pentair |
| Application Model | U-3, U03 |
| Basket Height | 5-1/16" |
| Bottom Outside Dimension | 5-13/16" |
| Top Inside Dimension | 7-3/8" |
| Top Outside Dimension | 8-1/4" |
| H Part# | 51-423-1266 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Carvin Deckmate with Handle | 16109902R000
$25.17
Skimmer & Pump Baskets
$0.00
Skimmer & Pump Baskets
$19.53
Skimmer & Pump Baskets
$67.04
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
$54.80
Skimmer & Pump Baskets
$21.45
Skimmer & Pump Baskets
$493.63
















