Shaft Seal, Waterace RSP | 25053A000
$37.59
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
$37.59
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
| Pump Model | RSP |
|---|---|
| Shaft Seal Head Type | B |
| Pump Manufacturer | Water Ace |
| Quality/Material | Good – Buna Graphitic Plastic |
| Shaft Size | 5/8" |
| Seal Outside Diameter | 1-5/8"dia |
| Seal Height | 27/32" |
| Mating Ring Diameter | 1-9/32"dia |
| Mating Ring Thickness | 7/32" |
| US Seal Basic Equivalent | PS-3845 |
| H Part# | 35-675-1025 |
Hot Tub Pump Seals
Hot Tub Pump Seals
Hot Tub Pump Seals
Hot Tub Pump Seals
Hot Tub Pump Seals
Hot Tub Pump Seals
Hot Tub Pump Seals
Hot Tub Pump Seals